Блаженніший Святослав: «Освячуючи для нас води, Господь закликає оновити наше християнське життя»

Блаженніший Святослав: «Освячуючи для нас води, Господь закликає оновити наше християнське життя»

Ми потребуємо державного і суспільного оновлення. Дуже часто оновлення називаємо необхідністю реформ у нашій країні, боротьбою з корупцією, хабарництвом. Але ми повинні зрозуміти, що силу і здатність усе це здійснити ми можемо отримати тільки від Бога. Бо оновлення і відродження походить не від людини, а від Бога, який себе людині уділяє. Про це сьогодні, на Богоявлення Господнє, говорив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час Архиєрейської Літургії в Патріаршому соборі Воскресіння Христового.

19-01-15-1

У своїй проповіді до вірних Блаженніший відзначив, що одною з дуже важливих прикмет, про які ми читаємо в книгах Священного Писання про нашого Бога, є те, що Він є об’явленим. І сьогодні Христова Церква святкує одне з найбільших християнських свят – Богоявлення Господнє.

Проповідник пояснив, що наш Господь не забажав бути захованим Богом, незнаним для людини. Він першим робить крок до людини і об’являє їй себе. «Навіть коли ми вживаємо слово «таїнство», говорячи про Господа Бога, то це не означає, що Він приховує щось від нас про себе. А навпаки – те, що людина не може збагнути, бо воно виходить поза рамки її людського життя і уявлення, у те життя Господь людину втаємничує. Відкриває перед нею своє таїнство», – розповів Предстоятель.
Сьогодні Господь Бог над Йорданом відкриває перед людиною таїнство Пресвятої Трійці. «Ми бачимо Сина Божого, який входить в йорданські води. Бачимо Духа Святого, який у вигляді голуба ширяє над водною стихією. Чуємо голос Отця, який відкриває нам наче особисту таємницю спілкування зі своїм улюбленим Сином. Каже: Це Син мій улюблений, у Ньому моє вподобання. Тому Церква сьогодні прославляє нашого Бога як Бога об’явленого над Йорданом», – зазначив Глава Церкви.
За словами Блаженнішого, сьогодні Господь Бог перетворює йорданську купіль на купіль перемоги. Сьогодні у водах Йордану гине ворог людського роду, гине злий дух і всяке зло, яке тримає нас у своєму рабстві. «Освячуючи для нас води, Господь Бог закликає нас оновити наше християнське життя. Бо всі ми перейшли в купіль відродження і оновлення, якою є святе таїнство Хрещення», – пояснив проповідник.
Після завершення Божественної Літургії вірні на чолі з Блаженнішим Святославом вийшли на «український Йордан» – Дніпро, «щоб у серці нашої Батьківщини поблагословити купіль перемоги, щоби черпати з цієї освяченої води силу». «Цією силою ми зможемо відродитися в Божественній благодаті», – зазначив святитель.
Глава Церкви побажав усім і кожному з нас, щоб сьогоднішнє свято стало святом нашого відродження, оновлення і перемоги. Щоб цією йорданською водою ми освячували свої серця і душі, домівки, міста і села. «Нехай цей український Йордан понесе цю освячену воду на південь України, до Чорного моря. Нехай очистить усяке зло і лихо, яке сьогодні напастує на Україну. І таким чином дасть нам своє освячення і просвіщення», – побажав Предстоятель. По завершенні Літургії Глава УГКЦ освятив воду на Дніпрі.

Департамент інформації УГКЦ

Джерело: http://news.ugcc.ua/   

Паломницький центр