В період з 01 по 22 вересня 2012 р. Б. у храмі св. Івана Богослова м. Тернопіль буде виставлена копія чудесно відновленого образу Розп’яття Ісуса Христа з Глинян. Копія містить автентичні частинки відновленого образу, оригінал якого знаходиться в місті Глиняни, в старовинній церкві Успіння Пресвятої Богородиці.
Місто Глиняни є паломницьким місцем Львівської Архиєпархії. У цьому живописному містечку на Святий Вечір 1936 р. перед Різдвом Христовим в старенькій дерев’яній церкві Успення Пресвятої Богородиці сталося диво: відновився запрестольний образ Розп’яття Ісуса Христа. Темне зчорніле тло 150-літнього образу засяяло ясно та продовжувало випромінювати світло ще протягом трьох тижнів. Комісія, що обстежувала в 1936 р. цю чудотворну ікону, визнала, що відновлення образу Розп’яття Ісуса Христа в Глинянах є, без сумніву, надприроднім.
Оновлену ікону Розп’яття Христового обстежували дві комісії. Звіт про результат проведеного другого обстеження був переданий до Риму. Святіший Отець Папа Пій ХI 18 травня 1938 р. надав церкві Успіння Пресвятої Богородиці право проведення відпустів у свята Вознесіння Христового, Пресвятої Євхаристії, Різдва Івана Хрестителя, Успіння Пресвятої Богородиці і Воздвиження Чесного Хреста. Згодом Митрополит (Шептицький) надав церкві право дванадцяти відпустів на рік.
Чудесне відновлення ікони потверджене не лише церковною владою, а й безліччю чудодійних оздоровлень, що відбулося як у довоєнний період, так і починаючи з 90-х рр. минулого століття, коли молитва у храмі знову відродилася.
Урочистою ходою вірні на чолі з парохом храму св. Івана Богослова о. Іваном Козієм. Після молебня перед образом Розп’яття Христового розпочались у храмі нічні чування. о. Микола Стронянський, священик з Глинян, розповів історію відновлення Чудотворного образу. У своїй проповіді о. Микола наголосив на важливості праймання св. Тайн Сповіді та Причастя, щоб відкривши своє серце на Бога, дозволити Йому діяти в житті людини.
Адреса храму: пр. Злуки, 14. м. Тернопіль
Сайт: www.tze.org.ua