Виставлення копії чудотворного образу Розп’яття Христового у с. Прилбичі

В період з 02 по 16 лютого 2013 р. Б. у храмі на честь Слуги Божого Митрополита Андрея та Блаженного Климентія Шептицьких с. Прилбич Яворівського р-ну Львівської обл. буде виставлена копія чудесно відновленого образу Розп’яття Ісуса Христа з Глинян. Копія містить автентичні частинки відновленого образу, оригінал якого знаходиться в місті Глиняни, в старовинній церкві Успіння Пресвятої Богородиці.

Місто Глиняни є паломницьким місцем Львівської Архиєпархії. У цьому живописному містечку на Святий Вечір 1936 р. перед Різдвом Христовим в старенькій дерев’яній церкві Успення Пресвятої Богородиці сталося диво: відновився запрестольний образ Розп’яття Ісуса Христа. Темне зчорніле тло 150-літнього образу засяяло ясно та продовжувало випромінювати світло ще протягом трьох тижнів. Комісія, що обстежувала в 1936 р. цю чудотворну ікону, визнала, що відновлення образу Розп’яття Ісуса Христа в Глинянах є, без сумніву, надприроднім.

Свідки відзначали контраст між оновленим та іншими іконами, на яких зображення годі було розпізнати; а принаймні частина з них була такого ж віку, чи навіть молодшими за оновлений. Члени комісії, які бачили світлину цього образу з 1933 року, зазначають у другому протоколі, що на фотографії він зовсім темний. А після оновлення “образ блистить на всю церкву”.

Ікону обстежували представники духовенства. В одній із публікацій зазначалося, що було дві комісії. Про результати першої з них вірних, які очікували біля церкви, повідомив о.Є.Костишин. Наступний раз, в червні 1936 р., образ обстежувався ретельніше священиками зі Львова: о. Г. Костельником, о. В. Лабою та о. П. Козіцьким. Звіти про оновлення та з результатами обстежень були передані до Риму. Особисто цією справою цікавився Митрополит Андрей Шептицький. Пізніше він навіть надіслав своє спеціальне благословення до Глинян.

У липні 1938 року греко-католицький парохіяльний уряд в Глинянах повідомив у пресі, що Апостольська Столиця на прохання Митрополита Шептицького грамотою з дня 18 травня 1938 року надала відпусти церкві в Глинянах у такі празники: 1) Вознесіння Господнього; 2) Пресвятої Євхаристії; 3) Різдва св. Івана Хрестителя; 4) Успення Божої Матері; 5) Воздвиження Чесного Хреста.

Паломницький центр